Více informací o houbové výživě

Už více než 3 000 let se používají a uctívají určité druhy jedlých hub, které mají domov v Číně a Japonsku, a to pro schopnosti udržovat zdraví, podporovat imunitní systém, působit antioxidačně či vylučovat z těla jedovatosti.

houba Coriolus vericolor

Mnohé z těchto hub jsou používány už tisíce let používány v tradiční čínské medicíně (TČM), solidní historii užívání mají i ve veterinární praxi. Pro své mimořádné vlastnosti a obsahové látky se o nich často hovoří jako o „POWER houbách“ (houbách mocné síly).

Charakteristika houbové výživy

Houby jsou pěstované v biomasu na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány při výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami a že nejsou přítomny pesticidy.

Biomasa nabízí zajímavou nutriční výhodu, neboť v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extraktů, koncentrátů, vč. lyofilizace, a tak výsledný přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojové houbě a je dále umocněn využitím celého podhoubí. Nabízí tak samotnou přírodou připravený koktejl z přehršle navzájem spolupracujících a spolu souvisejících zdraví prospěšných biodostupných složek – jedná se tedy o skutečně plnokrevný přírodní produkt.

Houby stráví více než 90 % svého životního cyklu ve formě podhoubí, ale protože nejsou schopny vytvářet si energii fotosyntézou, musí podhoubí umět aktivně získávat či produkovat mimobuněčné sloučeniny a metabolity, které pak vlastní houbě slouží k životu, podpoře dlouhověkosti i vitality. Tyto vlastnosti stojí v pozadí vysoké enzymatické aktivity podhoubí, která zůstává v unikátních a šetrně zpracovaných přípravcích MRL zachována.

Kam pro další informace?

Kdy užívat CORPET?
/Příklady běžného užívání/

Popisujeme případy běžného užívání houbové výživy CORPET.

Více »

Jak CORPET dávkovat?
/Dávkování/

Příklady dávkování houbové výživy CORPET pro kočky, psy a koně.

Více »

Kazuistiky
/Klinické kazuistiky/

Klinické kazuistiky, případy z praxe použítí houbové výživy CORPET.

Více »

Co je tradiční čínská veterinární medicína?
/Tradiční čínská veterinární medicína/

TCVM novodobě přizpůsobuje zvířatům tisíciletími užívání prověřenou, ale lidem určenou tradiční čínskou medicínu.

Více »